ONLİNE HIZLI SORGULAMALAR

TC KİMLİK NO SORGULAMA

TC KİMLİK NO DOĞRULAMA

Doğum Yılı ve İkamet Tezkere No ile  YABANCI KİMLİK NO SORGULAMA

Kişi Bilgileri ile YABANCI KİMLİK NO SORGULAMA

YABANCI KİMLİK NO DOĞRULAMA

ADRES SORGULAMA

 GOOGLE HARİTASI

 KARAYOLLARI HARİTASI

 

TC KİMLİK NO SORGULAMA

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün “TC Kimlik No Sorgulama” sayfası yoluyla “TC Kimlik No Sorgulaması” yapabilirsiniz. TC Kimlik No Sorgulaması için, “TC Kimlik No Sorgulama Ekranı”ndaki tüm alanları eksiksiz doldurunuz. TC Kimlik No’nuzu öğrenmek için ilk önce nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçeyi seçmeniz gerekiyor. Daha sonra sağ ve soldaki alanların size uygun olanını doldurarak TC Kimlik No’nuzu öğrenebilirsiniz. TC Kimlik No Sorgulaması için yukarıdaki linke tıklayınız ve  TC kimlik numaranızı not alınız.

TC KİMLİK NO DOĞRULAMA

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün “TC Kimlik No Sorgulama” sayfası yoluyla “TC Kimlik No Doğrulaması” yapabilirsiniz. TC Kimlik No Doğrulaması için, “TC Kimlik No Doğrulama Ekranı”ndaki tüm alanları eksiksiz doldurunuz. TC Kimlik No Doğrulamak için ilk önce nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçeyi seçmeniz gerekiyor. Daha sonra sağ ve soldaki alanların size uygun olanını doldurarak TC Kimlik No’nuzu doğrulayabilirsiniz. TC Kimlik No Doğrulaması için yukarıdaki linke tıklayarak doğrulama işleminizi gerçekleştirin.

YABANCI KİMLİK NO SORGULAMA

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün “Yabancı Kimlik No Sorgulama” sayfası yoluyla “Yabancı Kimlik No Sorgulaması” yapabilirsiniz. Yabancı Kimlik No Sorgulaması için, “Yabancı Kimlik No Sorgulama Ekranı”ndaki tüm alanları eksiksiz doldurunuz. Yabancı Kimlik No Sorgulamak için doğum yılı ve ikamet tezkere no alanlarını doldurmak gerekiyor. Ad, soyad, baba adı, anne adı, doğum yılı ve cinsiyet yazılarak da Yabancı Kimlik No Sorgulaması yapılabiliyor. Yabancı Kimlik No Sorgulaması için yukarıdaki linke tıklayarak sorgulama işleminizi gerçekleştiriniz ve kimlik numarasını kenara not ediniz..

YABANCI KİMLİK NO DOĞRULAMA

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün “Yabancı Kimlik No Doğrulama” sayfası yoluyla “Yabancı Kimlik No Doğrulaması” yapabilirsiniz. Yabancı Kimlik No Doğrulama için, “Yabancı Kimlik No Doğrulama Ekranı”ndaki alana Yabancı Kimlik No girmek yeterli olacaktır. Yabancı Kimlik No Doğrulaması için yukarıdaki linke tıklayarak doğrulama işleminizi gerçekleştiriniz. Resim doğrulama kısmını doldurmayı unutmayınız..

ADRES SORGULAMA

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün “Adres Kayıt Sorgulama” sayfası yoluyla, “Adres sorgulaması” yapabilir, adres bilgilerinizi doğrulayabilirsiniz. “Adres Sorgulama” işlemi için “Adres Kayıt Sorgulama” ekranına TC Kimlik numaranızı girmeniz, sonrasında il, ilçe ve cadde bilgilerini belirtmeniz gerekmektedir. Adres Sorgulaması için yukarıdaki linke tıklayarak işleminizi gerçekleştiriniz. Görsel doğrulama kısmını doldurmayı unutmayınız..

HARİTALAR

Türkiye il ve ilçelerinin interaktif Google haritalarına aşağıdaki bağlantılar yoluyla kolayca ulaşabilirsiniz.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinin hava durumu raporlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Sayfalarda il ve ilçelerin beş günlük hava tahmin raporlarının yanı sıra, rüzgar, nem, çiğ, basınç, ay hareketleri gibi bilgiler de bulunmaktadır.

SEÇMEN SORGULAMA

Yüksek Seçim Kurulu – YSK’nın resmi sitesindeki “Sandık Bilgisi Sorgulama” sayfası yoluyla “Seçmen Sorgulaması” yapabilirsiniz. Seçmen Sorgulaması için, “Sandık Bilgisi Sorgulama Ekranı”ndaki tüm alanları eksiksiz doldurunuz. Hangi sandıkta oy kullanacağınızı öğrenmek için TC Kimlik No’nuzu girmeniz yeterli olacaktır. Seçmen sorgulaması için yukarıdaki linke tıklayarak seçmen sorgulama işleminizi gerçekleştiriniz. Resim doğrulama kısmını doldurmayı unutmayınız..

VERGİ KİMLİK NO SORGULAMA

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın “Vergi Kimlik No Sorgulama” sayfası yoluyla “Vergi Kimlik No Sorgulaması” yapabilirsiniz. Vergi Kimlik No Sorgulaması için, “Vergi Kimlik No Sorgulama Ekranı”ndaki tüm alanları eksiksiz doldurunuz. Vergi Kimlik No’nuzu öğrenmek için sırasıyla soyad, ad, baba adı, doğum yeri ve doğum yılı alanlarını doldurmanız gerekiyor. Vergi Kimlik No’nuzu öğrenmek için  yukarıdaki linke tıklayarak işleminizi gerçekleştiriniz. Tamam butonuna basarak işleminizi sonuçlandırınız.

TC NÜFUS VE VATANDAŞLIK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nüfus ve Vatandaşlık İşleriyle ilgili her türlü soruya yanıt bulabileceğiniz resmi kurum. Türk vatandaşlığının kazanılması, kaybedilmesi, çok vatandaşlık ve vatandaşlık başvuru sorgulamasını yukarıdaki linki tıklayarak yapabilirsiniz.

MERNİS Projesi

Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi nedir? Proje kapsamında bugüne kadar yürütülen faaliyetler konusunda bilgiler bulunmaktadır. MERNİS hakkında öğrenmek istediğiniz genel bilgilere, MERNİS Projesinin tarihçesine ve geliştirme süreçlerine buradan ulaşabilirsiniz.


Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığının kazanılması ve kaybına ilişkin işlemler…

Nüfus İstatistikleri

Yerleşim yeri nüfusları, 2007 yılında kurulan ve İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü (NVİGM) tarafından güncellenen Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS)’nden alınan nüfusla birlikte, kurumsal yerlerde kalan nüfus dikkate alınarak hesaplanmaktadır. İstatistiklere yukarıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kimlik Paylaşımı Sistemi (KPS) Sayfası

Kimlik Paylaşımı Sistemi ile ilgili tüm açıklamalar ve başvuru işlemleri için yukarıdaki linke tıklayınız.

Kimlik Paylaşım sistemi, veri tabanındaki kimlik bilgileri kamu kuruluşları ile kamu hizmeti sunan kuruluşların paylaşımına açılmıştır.

Gelen Aramalar: tc sorgula,tc sorgulama,nfus bilgileri sorgulama,tc sorgulama kime ait,nfus mdrl kimlik bilgileri sorgulama,tc kimlik nüfus müdürlüğü sorgulama,tc sorgulamama